03-5043836
פיגומים וחבלים עבודות בגובה וניקוי חלונות בסנפלינג

שירותים

פיגום זקפים

פיגום זקפים מעץ

מה זה פיגום זקפים?

פיגום זקפים הוא מבנה מודולרי וזמני שמוקם בחזית החיצונית של הבניין על מנת לשמש גישה נוחה ובטוחה לאנשי המקצוע השונים. פיגום הזקפים מורכב משילדת ברזל, משטחי דריכה ומעקות, ומעוגן לבניין על-ידי
ברגים וצינורות עיגון. בעת בחירת חברת הפיגומים, חשוב לוודא כי הפיגומים עומדים בתקנים השונים של מכון התקנים הישראלי ומשרד העבודה, ובנוסף שיש לחברת הפיגומים את כל הביטוחים והאישורים לעסוק
בתחום.

חשיבות פיגום זקפים

הרכבת פיגום זקפים נעשית על-ידי צוותים שהוכשרו במיוחד להרכבת פיגום. כל עובד מחזיק בתעודה מתאימה בהתאם לדרישות משרד העבודה. מלאכת בניית הפיגום מצריכה תיאום לוגיסטי מול האחראים
בשטח על מנת לוודא שהקמת הפיגום תתבצע על הצד הטוב ביותר. לכן, אנו ממליצים להתרשם מהפרויקטים השונים והמגוונים שביצעה החברה בהצלחה.

פיגום זקפים חייב להיבנות על קרקע יציבה וישרה. במידה והקרקע לא ישרה יש להכין אותה לבניית הפיגום באמצעים מכניים, ורק לאחר מכן להתחיל בבניית הפיגום.

שאלות נפוצות וגם תשובות! 🙂

כיצד ניתן לזהות פיגום זקפים תקן הישן לבין פיגום זקפים בתקן החדש ?

ההבדלים שניתן לראות בעין בלתי מקצועית בין פיגום זקפים בתקן הישן לבין פיגום זקפים בתקן החדש:
אזנים – בתקן הישן אזן היד היה עשוי ממוט ברזל יחיד ואזן תיכון ואזן רגל היו מלוחות עץ. בתקן החדש אזן היד ואזן תיכון מגיעים בחלק אחד ועשויים ברזל. אזן רגל גם הוא עשוי ברזל.

משטחי דריכה – בפיגום זקפים בתקן החדש העץ ממנו עשויים משטחי הדריכה עבה יותר וכבד יותר.

בסיסים – בסיס הפיגום עשוי ברזל מסיבי יותר מבסיסי הפיגום הישנים.

האם ניתן עדיין לבנות פיגום זקפים בתקן הישן?

ניתן לבנות פיגום זקפים בתקן הישן לגובה של עד 8 מטר. משמע שאם יש לכם בית פרטי או בניין בגובה 2-3 קומות אתם יכולים עדיין לבנות פיגום זקפים מהתקן הישן.

לכמה זמן אפשר לשכור פיגום זקפים?

בהתקנה הראשונית הלקוח מקבל את הפיגום לתקופת שימוש של 3 חודשים. מעבר לתקופת השימוש הזאת, במידה ותצטרכו את הפיגום זקפים לעוד זמן, יש תשלום שכירות. אז אם הפיגום היה אצלכם באתר שישה חודשים, לתשלום יתווספו שלושה חודשי שכירות.
אם אתם לא עובדים במקביל על כל מעטפת הבניין ניתן להרכב את הפיגום על חצי בניין, ואז לפרק ולהרכיב בחצי הבניין השני ובכך להימנע מתשלום שכירות.

תוך כמה זמן מרגע ההסכם ניתן לבנות אצלי באתר את הפיגום?

יש לנו מלאי גדול והזמינות היא מיידית. בדרך כלל תוך כמה ימים הפיגום יהיה אצלכם.

מעוניינים בהצעת מחיר?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

  לפי הוראות היצרן

  לפי הוראות היצרן, מניחים על הקרקע משטח עץ תקני ועליו בסיסים שמקבעים את עמוד הברזל למשטח העץ ומונעים תזוזה. לאחר השלמת בניית הבסיס, מתחילים לבנות את הפיגום לגובה, באמצעות ארבעה עמודי
  ברזל מאונכים, מסגרת ברזל מאוזנת ומשטח דריכה לעמידה. בנוסף, מורכבים מעקים או בשמם התקני אזנים:

  • אזן יד וברך המגיעים כמקשה אחת. אזן זה תפקידו לתת לעובד אפשרות להחזיק באזן כמו מעקה במדרגות, וגם למנוע נפילה של עובד מהפיגום
  • אזן רגל שמחובר בצמוד למשטח הדריכה ותפקידו למנוע מאביזרים שנמצאים על משטח הדריכה ליפול למטה.

  הפיגום חייב להיות מעוגן לשלד הבניין לאלמנטים של בטון, על ידי ברגי ג'מבו בצרוף וו מקשר המעוגן באמצעות חובק אל עמוד הפיגום. באתרי בנייה רבים העובדים לעיתים מנתקים את העגינות האלה כדי שיהיה להם יותר נוח לעבוד. זה דבר מסוכן מאוד שעלול לגרום לקריסת הפיגום.

  בנוסף, מורכבים במעטפת החיצונית של הפיגום זקפים, אלכסוני ברזל שמוסיפים לחוזק, ליציבות ולבטיחות הפיגום. עם סיום מלאכת הרכבת פיגומי זקפים, יונפק אישור מתקין מוסמך שבדק את הפיגום ואישר אותו לעבודה. כל פיגום שנבנה וקיבל אישור לעבודה, ייבדק מעתה על ידי מנהל העבודה באתר שיוודא את תקינות ובטיחות הפיגום זקפים.

  מהי העלות להשכרת פיגום?

  מחיר השכרת פיגומים מושפע ממספר משתנים, שרק לאחר פגישה בשטח ושכלול כל המשתנים, תוכלו לקבל הצעת מחיר מדויקת. הצעת מחיר מהירה – שלחו לנו תמונה של האיזור בו אתם צריכים לבנות פיגום זקפים, ביחד עם כתובת האתר ונוכל כבר לתת לכם הערכת מחיר.

  הפרמטרים שלוקחים בעת קביעת המחיר הם

  • גישה לבניין ולאזור הקמת הפיגום תשפיע על המחיר. בבניינים שונים, נוצרת לעתים בעיית גישה לאזור הקמת הפיגום, במצב האידיאלי אנחנו נגיע עם מנוף שיסייע בשינוע הפיגומים, אך אם ישנם
   אזורים שאין אפשרות לפעולת המנוף, ונאלץ לקחת את הפיגומים בצורה ידנית, המחיר יהיה יקר יותר.
  • בגובה הפיגום שאכן ישפיע גם הוא, שכן לפיגום בגובה 20 מטרים ומעלה, הדרישה היא לפיגום עם
   זקפים כפולים. פיגום עם זקפים כפולים, מייקר את העבודה ובהתאם לכך, את המחיר.משטח הפיגומים הנקרא "מיטה" הינו יציב ומאפשר עבודה רציפה בתנאים נוחים. כל מיטה של פיגום זקפים מכסה 5 מ"ר כך שלקיר של 200 מטר רבוע נצטרך לבנות פיגום זקפים עם 40 מיטות. עבור העובדים בשטח הפיגומים מהווים רצפה בזמן העבודה. פיגום יציב ובטיחותי מאפשר לעובד לבצע את עבודתו בצורה נוחה ומכך מהירה וטובה יותר.

  אנחנו מעמידים לרשותכם את מומחיותנו בתחום ומבטיחה לספק לכם מענה הולם בכל הקשור לפיגום זקפים בבניין שלכם, החל בייעוץ טרם העבודה, הקמת הפיגום, שינוע, בדיקה ותחזוקה וכמובן פירוק תקין ובטיחותי בגמר העבודה. בכל זמן נתון הפיגומים שלנו מורכבים במגוון אתרים במגוון איזורים. תוכלו לקבל כתובות הקרובות לאתר שלכם, להתרשם מהפיגום ולשוחח על הלקוחות.

  לסיום,

  פיגום זקפים הוא מהפיגומים הנפוצים והיותר פופולריים באתרי הבנייה בישראל, אשר אותו נוכל לראות ברוב הליכי הבניה והשיפוץ בישראל!

  שירותים נוספים