03-5043836
פיגומים וחבלים עבודות בגובה וניקוי חלונות בסנפלינג

מאמרים

סוגי רשתות להרחקת יונים

סוגי רשתות להרחקת יונים

רשתות ליונים תפקידן ללכוד את היונה מבלי לפגוע בה. היום יש מגוון של פתרונות ירוקים שמסייעים בהרחקה של יונים ושאר טפילים. יונים יכולים להיות מפגע בריאותי כשהן מתמקמות על עדן חלונם של הילדים או על גג הבית, הן מעבירות מחלות וכינים, דרך הנוצות וגללי הצואה שלהן, בקיצור, הן הרבה יותר סימפטיות כשהן מרחפות באוויר עם עלה של זית במקורן.

פעם נהגו להדביר את היונים בהדברה רעילה ולפגוע בהן בדרכים שונות על מנת להרחיקן, היום עם ההפנמה על שמירה על הסביבה והחי ושכל בעלי החיים זכותם לחיות, ברור שפתרון כמו הרחקה באמצעות רשתות להרחקת יונים שמונעות חדירה, יכול להיות מוצלח ויעיל ובעיקר הומני. את הרשתות מניחים במקומות בהם היונים נוטות להגיע וכך למעשה מצליחים להרחיקן ולחדור לפתחים של מרפסות מתורי מרפסת, חללי בין מזגנים ועוד גומחות שהן נוטות לבנות את קינן. במאמר להן נרחיב אודות אותן סוגי רשתות יונים.

רשת דייג

מדובר ברשת שהיא שקופה שמגיעה מעולם הדייג, ברשת זו השתמשו כדי ללכוד דגים בים. יתרונה של רשת שקופה זו שהיא לא נגלית לעין והיא לא מפריעה לעין בחזות שלה, ניתן להניח אותה על המרפסות או על כל עדן חלון שמעוניינים וכך למעשה היא מונעת מהיונים להתקרב. החיסרון של רשת זו הוא שהרשת הזו יכולה להתייבש בעקבות מזג אוויר חם ולכן יש צורך להחליף אותה מדי כמה שנים.

רשת חבל

רשת שמגיע מעולם החקלאות, ברשת חבל עושים שימוש רב במטעי בננות, בעזרת הרשת הזו מונעים נפילה של בננות מצמרת העץ לאדמה. הרשת אוחזת בעץ ואוספת את הבננות ליחידה אחת. מדובר אם כן ברשת חזקה מאוד, שגם עומדת בקרינה של שמש חזקה, היא מתאימה למקומות כמו מפעלי מזון, האנגרים, פתחים של אוורור, מסתורי כביסה ועוד. יש שטוענים שזו הרשת הכי מומלצת היום להרחקה של יונים.

רשת לבנה

רשת זו בעבר שימשה לאטימה של מסתורי חלל הכביסה, רשת לבנה היא רשת קלאסית והיא עשויה מפלסטיק. החסרונות של הרשת הזו הם, שהיא נחשבת לרשת כבדה מאוד ומתייבשת בשמש, הצבע שלה נוטה להתלכלך ולכן היא לא אסתטית במקומות גלויים. היום נהוג פחות לעשות שימוש ברשת זו.

רשת מגולוונת

רשת מגולוונת היא רשת שדומה לרשת של לולים, הרשת הזו עשויה מחוט ברזל דק. זו רשת שעברה סוג של תהליך של ציפוי שמונע חלודה ומאריך חיים. זו רשת שלא מתייבשת מחום אך כן עשויה להתפורר בעקבות החלודה שהיא מייצרת. רשת מגולוונת זו, מגיעה בצורות מרובעות קטנים. החיסרון היחיד שלה אולי הוא הכובד שלה, היא נחשבת לרשת כבדה ולכן גם לא נעשה בה שימוש רב.

למידע נוסף: מתקין רשתות נגד יונים

מאמרים נוספים