03-5043836
פיגומים וחבלים עבודות בגובה וניקוי חלונות בסנפלינג

מאמרים

הפתרון לאריחים נפולים בחזית הבניין

הפתרון לאריחים נפולים בחזית הבניין

מתמודדים עם אריחים נפולים בחזית המבנה? זה הזמן לדעת הכול על הפתרון הבטיחותי והנחוץ ביותר לבעיית אריחים נפולים בחזית המבנה.

בשנים האחרונות, אנו עדים ליותר ויותר מקרים בהם אריחים המשמשים כשיטת חיפויי חוץ במבנים שונים, נעקרים ממקומם ופשוט נופלים מגובה רב, ובתוך כך, מהווים סכנה ממשית לעוברי אורח. סכנת הנפילה של האריחים השונים, עשויה לנבוע מסיבות שונות הקשורות באופן ישיר או עקיף לליקוי בנייה, כאשר התנדנדות של אריחים מחייבת את בעלי המבנה לתקן את הליקוי באופן מיידי ולמנוע מצבים מסכני חיים.

אריחים נפולים – הפתרון

 הפתרון הנכון ביותר לבעיית אריחים נפולים בחזיתות המבנה הוא חיזוק אריחים המיושם על ידי חברות העוסקות ומתמחות בביצוע עבודות בגובה. עבודות חיזוק אריחים נועדו לצרכי חיזוק (קיבוע) של אריחים מתנדנדים ו/או החלפה של אריחים סדוקים או כאלו שכבר נפלו.

עבודת חיזוק אריחים – כיצד?

 חיזוק אריחים היא עבודה המיושמת בגובה, ולכן, קיים הכרח בהנפקת אישור עבודה בגובה הניתן על ידי מהנדס בטיחות. בנוסף, נדרש ביקור של מהנדס בניין בשטח המבנה לצרכי הכנת דו"ח המפרט בתוכו את אופן העבודה, כאשר העבודה עצמה ניתנת ליישום באמצעות שיטות שונות לביצוע עבודות בגבוה, וביניהן, עבודת חיזוק אריחים בסנפלינג, עבודת חיזוק אריחים באמצעות במות הרמה ועבודת חיזוק אריחים באמצעות פיגומים. שתי השיטות הראשונות (סנפלינג ובמות הרמה) הן שיטות המיועדות לצרכי ביצוע החלפה או חיזוק של מספר קטן יחסית של אריחים ואילו הקמת פיגומים לצורך חיזוק אריחים היא פעולה המיושמת במקרים בהם קיימים מספר גדול של אריחים הנדרשים לתיקון או החלפה.

יחד עם זאת, חשוב לציין שהקמת הפיגומים אינו מתאפשרת כאשר מדובר במבנים רבי קומות, ולכן, שתי השיטות הנפוצות ביותר לצורך ביצוע עבודת חיזוק אריחים בגובה כוללות את שיטת הסנפלינג (כבלי גלישה) ושיטת במות ההרמה, כאשר בבמות הרמה נעשה שימוש במבנים נמוכים יחסית ואילו בכבלי גלישה (סנפלינג) נעשה שימוש במבנים גבוהים יותר.

סוגי אריחים הניתנים לחיזוק

כפי שציינו לעיל, אריחים מהווים את שיטת חיפוי מבנים הנפוצה ביותר כיום בישראל, כאשר בין האריחים הנפוצים ביותר תוכלו למצוא אריחי אבן, שיש וחרסינה, וזאת לצד אריחים המיוצרים ממתכות שונות. לפיכך, כאשר מדברים על פעולת חיזוק אריחים, מדברים למעשה על פעולה הניתנת ליישום מלא לגבי כל חומרי הגלם מהם מיוצרים האריחים השונים, לרבות, חיזוק אריחי שיש, חיזוק אריחי חרסינה, חיזוק אריחי מתכת וכדומה.

כיצד תוכלו לאבחן שקיימת בעיה באריחים?

מכיוון שכל אריח המשתחרר ממקומו ונופל מהגובה בעוצמה רבה מהווה סכנת חיים ממשית לעוברי אורח, קיימת חשיבות רבה לאפיון ואבחון בעיית אריחים נפולים בטרם נפילתם. לצורך כך, אנו ממליצים לכם לבצע ביקורת תקופתית במסגרת שירותים אחרים המוצעים לכם על ידי חברות המתמחות בביצוע עבודות בגובה, ועל הדרך, לאפיין ולאבחן את מצב האריחים. לצורך העניין, תוכלו לשכור את שירותיה של חברה המתמחה בביצוע עבודות בגובה לצורך שטיפת מבנים מבחוץ, ובמסגרת השירות יינתן דגש לאפיון ואבחון מצב האריחים.

כמו כן, קיימים מספר תמרורי אזהרה העשויים להעיד על אריחים המצויים במצע רעוע ומהווים סכנת חיים ממשית, וביניהם:  ליקוי בנייה בתשתיות האיטום של המבנה – הדבר עשוי להוביל לרטיבות של הקירות החיצוניים, דבר המשפיע במידה ניכרת על חוזק האריחים וגורם בין היתר להיווצרות סדקים וחריצים באריחים.

אם גם אתם רוצים להימנע ממצבים מסכני חיים, זה הזמן לאבחן את מצב האריחים המותקנים כחיפוי במבנה המגורים בו אתם מתגוררים.

מאמרים נוספים