03-5043836
פיגומים וחבלים עבודות בגובה וניקוי חלונות בסנפלינג

מאמרים

במה לבחור בעת ניקוי חלונות? סנפלינג או במות הרמה?

במה לבחור בעת ניקוי חלונות? סנפלינג או במות הרמה?

ניקוי חלונות בגובה היא הדרך הבטוחה והמומלצת ביותר למטרות ניקוי של חלונות מבחוץ, במיוחד כאשר מדובר במבנים בעלי קירות מסך מזכוכית. ניקוי בגובה מתאפשר באמצעות מספר שיטות לעבודה בגובה, כאשר בין השיטות הנפוצות ביותר תוכלו למצוא את שיטת ניקוי חלונות בגובה באמצעות כבלי גלישה (סנפלינג) ואת שיטת ניקוי חלונות בגובה באמצעות במות הרמה. בעמוד שלפניכם תוכלו למצוא מידע כללי על כל אחת מהשיטות ולבחור את השיטה המותאמת ביותר עבורכם.

ניקוי חלונות בגובה באמצעות במות הרמה

ניקוי בגובה באמצעות במות הרמה היא ללא ספק הדרך היעילה והבטוחה ביותר למטרות ניקוי של מבנים נמוכים יחסית. שיטה זו מיושמת באמצעות במות הרמה המצוידות בתכונות בטיחות ההופכות אותן לאמצעי הניקוי הבטיחותי ביותר לצרכי ניקוי מבנים מבחוץ וגם מבפנים, ולכן, שיטת ניקוי חלונות בגובה באמצעות במות הרבה נחשבת לשיטת הניקוי האידיאלית ביותר למבנים נמוכים יחסית ולמקרים בהם קיים צורך בניקוי חלונות גבוהים גם במפנים וגם מבחוץ.

ניקוי חלונות בגובה באמצעות כבלי גלישה (סנפלינג)

ניקוי בגבוה באמצעות כבלי גלישה היא שיטת ניקוי הידועה גם בשם ניקוי חלונות בסנפלינג. שיטת ניקוי זו מיועדות ומותאמת לצורך ניקוי מבני מגורים ומשרדים רבי קומות, מגדלי מגורים ומבנים נמוכים של 3 קומות ואילך. שיטת ניקוי זו נחשבת לשיטה המומלצת והבטוחה ביותר למטרות ניקוי קירות מסך מזכוכית במבנים גבוהים, ובדומה לשיטת ניקוי באמצעות במות הרמה, היא חייבת להיות מיושמת על ידי חברות העוסקות ומתמחות בביצוע עבודות ניקיון בגובה.

מה עדיף: במות הרמה או ניקוי חלונות בסנפלינג?

גם ניקוי חלונות בגובה באמצעות במות הרמה וגם ניקוי חלונות בסנפלינג, הן שיטות ניקוי מומלצות ובטוחות לצרכי ניקוי מיטבי של החלק החיצוני של מבנים בעלי קירות מסך מזכוכית ו/או מבנים רבי קומות עם חלונות גדולים יחסית. יחד עם זאת, הבחירה בין השיטות, מומלץ שתעשה לאחר היוועצות מקדימה עם חברת ניקיון המתמחה בביצוע עבודות בגובה, כאשר מנקה חלונות בגובה מקצועי, יכול לספק את הייעוץ המקצועי הנדרש לצורך בחירת אחת מהשיטות על פי מאפייני העבודה הנחוצה לכם, סוג המבנה וכדומה.

בשתי השיטות גם יחד, תוכלו ליהנות ממגוון רחב של יתרונות מעשיים הכוללים:

  • נגישות מקסימאלית למשטח החיצוני של המבנה
  • עבודת ניקיון יסודית של חלונות מבחוץ מכל שיטת ניקוי אחרת
  • ניקוי יעיל יותר ומהיר הרבה יותר של חלונות מבחוץ בהשוואה לשיטות ניקוי אחרות

יחד עם זאת, לצד היתרונות המופיעים לעיל, חשוב לקחת בחשבון את ההיבטים הבאים הנלווים לביצוע עבודות ניקוי חלונות בסנפלינג ו/או במות הרמה.

  1. ניקוי חלונות בגובה באמצעות במות הרמה היא שיטת ניקוי המותאמת ומיועדת בעיקר לבניינים נמוכים יחסית, ולכן, היא אינה מתאימה לביצוע עבודות במגדלי מגורים ומשרדים.
  2. ניקוי חלונות בסנפלינג בבניינים גבוהים באמצעות כבלי גלישה מותאמת אומנם למבנים רבי קומות ומגדלי מגורים/משרדים, אך העבודה מחייבת קבלת אישורים מיוחדים לצורך ביצוע העבודות.
  3. ניקוי חלונות בגובה באמצעות במות הרמה ניתן ליישום עם מספר מצומצם יותר של אנשי צוות, כאשר על במת ההרמה ניצב מנקה חלונות בגובה ובקרקע ניצב איש צוות נוסף, וזאת בניגוד לשיטת ניקוי חלונות בסנפלינג בה נדרשים מספר אנשי צוות.

לסיכום

ניקוי חלונות מבחוץ ו/או קירות מסך מזכוכית, היא פעולה הניתנת ליישום מלא, יעיל ובטיחותי באמצעות שתי שיטות מרכזיות: ניקוי חלונות בסנפלינג או ניקוי באמצעות במות הרבה, כאשר בחירת השיטה הנכונה והיעילה ביותר עבורכם נקבעת בהתאם לייעוץ המקצועי המוצע לכם על ידי חברות העוסקות ומתמחות בביצוע עבודות ניקיון בגובה.

מאמרים נוספים