03-5043836
פיגומים וחבלים עבודות בגובה וניקוי חלונות בסנפלינג

מאמרים

באיזה שלב בתהליך הבנייה יש להשכיר פיגומים?

באיזה שלב בתהליך הבנייה יש להשכיר פיגומים?

 השכרת פיגומים הוא שירות המיועד לכלל העוסקים בענף הבניה והשיפוצים, כאשר לפיגומים עצמם תפקיד מרכזי וחשוב בהבטחת נושא בטיחות העובדים וייעול תהליכי העבודה. בשלב זה, חשוב לציין שהשכרת הפיגומים נחוצה גם במקרים בהם מדובר בתהליכי בינוי של פרויקטים קטנים יחסים וגם במקרים בהם מדובר בפרויקטים בקנה מידה גדול.

סוגי פיגומים להשכרה

 כאשר מדברים של שירותי השכרת פיגומים לקבלני בניין ושיפוצים, מדברים למעשה על השכרתם של מספר סוגי פיגומים המשמשים כאמצעי גישה לצרכי ביצוע עבודות בנייה/שיפוץ שונות, וביניהם: פיגום זקפים המורכב משלדת ברזל, משטחי דריכה ומעקות, פיגום נייד המשמש כמבנה מודולארי על גלגלים, פיגום על פי התקן האירופאי המיועד לצרכי ביצוע עבודות בנייה במבנים מ-8 עד 30 מטרים ופיגום מעלית הניתן להתקנה בפירי מעליות במבנים קיימים.

השכרת פיגומים – מה חשוב לדעת?

השכרת פיגומים חשוב שתעשה כבר בשלב התכנון המקדים של עבודות הבנייה/שיפוץ, וזאת על מנת לאפשר לכם לבחון לעומק את צרכי העבודה הנחוצים לכם. לצורך כך, מומלץ להיוועץ עם חברת הרכבת פיגומים המתמחה בביצוע עבודות בגובה ומוסמכת על ידי משרד העבודה כ-"בונה פיגומים מקצועי". לשלב הייעוץ המקדים, חשיבות רבה בכל הנוגע לייעול תהליכי העבודה ולצרכי עמידה מלאה בכל דרישות התקן הישראלי ותקני הבטיחות בכל הנוגע להקמת פיגומים.

בחירת חברה להשכרת פיגומים – כיצד?

השכרת פיגומים לצרכי בנייה ו/או שיפוץ, חייבת להיעשות באמצעות חברה המתמחה בביצוע עבודות בגובה ומורשית על ידי משרד העבודה לצרכי תכנון והקמה של פיגומים לענף הבנייה (בונה פיגומים מקצועי). לצורך בחירת חברה להשכרת פיגומים, אנו ממליצים לכם להתייחס למספר פרמטרים מרכזיים בכל הנוגע לזהותה של חברת ההשכרה, וביניהם:

  • הוותק והניסיון המקצועי של החברה בחתום ביצוע עבודות בגובה בכלל ובתחום הרכבת פיגומים בפרט
  • היקף השירותים המקצועיים המוצעים לכם על ידי החברה, משלב השגת האישורים הנחוצים לצורך הקמת הפיגום, דרך שירותי ייעוץ והכוונה בכל הנוגע למבנה הפיגומים על פי צרכי העבודה המיועדת ועד לשלב הרכבת הפיגום, תחזוקתו ופירוקו עם סיום השימוש בו
  • סוגי הפיגומים המורכבים על ידי החברה ויכולות החברה בכל הנוגע להקמת פיגומים בסדרי גודל שונים, בין אם מדובר במבנה פיגום זקפים מעץ או מבנה פיגום זקפים מברזל.

מעבר לכך, מומלץ להתייחס לאיכויות חומרי הגלם של הפיגומים המוצעים לכם על ידי החברה והשירותים הנלווים למסלול ההשכרה המוצע לכם, לרבות, שירותי הדרכה בכל הנוגע לאופן העבודה על גבי הפיגום.

מתי מומלץ לפנות לשירותיה של חברה להשכרת פיגומים?

 בענף הבנייה והשיפוצים, השכרת פיגומים מהווה שלב מרכזי וחשוב ביישום מלא של הפרויקט, ולכן, תכנון פיגומים היא פעולה לא פחות חשובה מפעולת התכנון של המבנה או עבודת השיפוץ. פיגומים להשכרה מוקמים אומנם באתר הבנייה/עבודה בשלבים מתקדמים יותר של תכנון הפרויקט, אך הפניה לשירותיה של חברה להשכרת פיגומים מומלץ שתעשה תוך כדי עבודות התכנון המקדימות. באופן זה, תוכלו להבטיח לעצמכם תכנון מיטבי של הפיגומים הנחוצים לכם וזאת לצד ייעול תהליכי העבודה ושמירה קפדנית על דרישות התקן וכללי הבטיחות. בשנים האחרונות, לנוכח רפורמה שתחום הפיגומים שנכנסה לתוקפה בשנת 2018, מושם דגש על אכיפת תקנות החוק בכל אתרי הבנייה בכל הנוגע להרכבת פיגומים עם תקינה בלבד. לפיכך, אנו ממליצים לכם לפנות לשירותיה של חברה להשכרת פיגומים כבר בשלבים מקדימים ככל האפשר של תכנית העבודה ולהיוועץ עם חברות המתמחות בביצוע עבודות בגובה לצורך הרכבת פיגומים כבר בשלבים ההתחלתיים של הפרויקט המיועד.

מאמרים נוספים